Hakkımızda

Kurumsal > Hakkımızda

ÜMSA Yatırım A.Ş.
Bir asra yaklaşan ticari hayatında ÜMSA Yatırım A.Ş.’nin temelleri kurucumuz Fevzi Sarıtaşlı tarafından atılmıştır. İlerleyen dönemde artan iş kolları ile beraber, şirketin de ismini almış olduğu Ümit Sarıtaşlı bayrağı devralmıştır. Bugün ise şirketin liderliğini Tunahan Sarıtaşlı sürdürmektedir. Üç kuşak boyunca devam eden ticari hayatında, şirketimiz medya, kömür, cam, parke, mobilyacılık ve otomotiv sektörlerinde faaliyet göstermiş, günümüzde ise, ÜMSA Yatırım A.Ş.’nin iştirakleri olan Tütün, Otelcilik ve İnşaat sektörlerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Anılan sektörlerde, Philip Morris ve Hilton Worldwide ile uzun yıllardır iş ortaklıkları sürdürülmektedir. ÜMSA Yatırım A.Ş. her dönem yatırım ve faaliyet alanlarını genişletmiş, cirosunu arttırmış ve istikrarlı bir büyümeye sahip olmuştur. Tokat, Samsun ve Sinop’ta toplamda 500 kişiye istihdam sağlayan şirketlerimiz, her yıl yeni hedeferle başarısına pozitif bir ivme kazandırmaktadır. Güçlü bir finansal yapı ile sürdürülebilir büyüme ve kar odaklı, çalışanlarına değer veren, topluma karşı sorumlu bir kurum olarak amacımız sürekli gelişmek için kaynak oluşturmak ve değişimin gücüne inanan bir ekibin başarılarıyla değişimi sürekli kılmaktır.

Tütün
1995 yılından bugüne Philip Morris’in Türkiye’deki en güçlü iş ortaklarından biri olarak markayı Tokat, Samsun ve Sinop’ta güçlü ekibi ile temsil etmektedir. ÜMSA Yatırım A.Ş., her geçen gün satış hacmini arttırarak daha iyi olma kararlılığı ile sürdürülebilir büyümeye odaklıdır. Aynı zamanda elde edilen gelirlerle devlete de katma değer sağlayarak, faaliyet gösterdiği bölgelerde birbirini takip eden yıllarda vergi rekortmenlikleri kazanmıştır.

Otel
2011 yılında, dünyanın en prestjli otel zincirlerinden biri olan Hilton Worldwide ile iş ortaklığı sağlanmıştır. Bu ortaklık neticesinde markanın ekonomik konsepti olan Hampton by Hilton Samsun’un temelleri atılmış, 2014 Mart ayında misafirlerine kapıları açılmıştır. Şehrin konukseverlik geleneğini onurlandıran Hampton by Hilton Samsun, iş ya da eğlence amacıyla seyahat edenler için modern konaklama imkanları sunmaktadır. Şehir merkezine ve havaalanına eşit uzaklıktaki mesafesi ile farklı ziyaret amaçlarına sahip tüm misafirlere hitap etmektedir.

Hampton by Hilton Samsun oteli ile şirketimizin faaliyet alanlarından biri haline gelen Turizm sektörü gerek Türkiye’de gerekse Samsun ilinde giderek büyümektedir. Yarattığı istihdam, dolaylı faydalar ve döviz girdisi ile ülke ekonomisinde giderek daha önemli bir paya sahip olmaktadır. Şirketimizin, alanının lider markası olan Hilton Worldwide ile yaptığı ortaklık neticesinde Samsun’da kapılarını konuklarına açmasının akabinde farklı uluslararası otel zincirleri de bu pazarda faaliyet gösterme yolunda adımlar atmıştır. Kısa sürede şehirdeki yatak kapasitesi 1200 dolaylarından 2000 yatak üzerine çıkmıştır. Samsun gerek kongre alanında yapılan yatırımlar ile, gerek spor şehri kimliği ile ve de alternatif pazarlara açılmasıyla Turizm sektöründe mesafe katetmeye ve giderek daha fazla büyümeye devam etmektedir.


İnşaat
Türkiye’nin farklı illerinde altyapı ve üst yapı projeleri ile faaliyet gösteren ÜMSA İnşaat 2000 yılından bugüne , Kamu müteahhitliği alanında güvenilir yapılarıyla üstlendiği görevleri insana ve çevreye zarar vermeden, süre ve kalite açısından üstün başarı ile tamamlayan, saygın kurumsal kimliği ile çalışmalarını sürdüren bir inşaat şirketiridir. İnşaat sektörünün istihdam sağlama oranının diğer sektörlerin önünde olması sebebi ile hayata geçirilecek her yeni proje ülke ekonomisi için daha fazla katma değer sağlayacaktır. İnşaat alanındaki yatırımlarımız arttırılmak sureti ile profesyonel ekibimizin de desteği ile daha fazla ekonomik değer üretmek ve ulusal bir marka olmak hedeflenmektedir.
 


ÜMSA Yatırım A.Ş,, öncelikli olarak yapacağı yatırımın bölge ekonomisine sağladığı katkıyı göz önünde bulundurarak, ticari açıdan önemli lokasyonlarda, kazanç vadeden projeleri hayata geçirmeyi planlamaktadır. Sektörel bazda yatırım planlaması yapılırken bölgedeki gelişim düzeyi ile orantılı, ihtiyaç duyulan sektöre eğilim gösterilmekte ve o sektörde yapılabilecek yatırımlar için çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Amacımız faaliyet gösterdiğimiz şehirlere değer katmaktır. Misyonumuz; iş ortakları ve çalışanları ile karşılıklı fayda ilkesi ile birlikte yürüyen, kurumsal ve finansal anlamda istikrarlı ve sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen profesyonel yönetim anlayışıyla, yatırımı olan her alanda fark yaratarak ilerleyen, çalışanlarına, müşterilerine ve paydaşlarına değer katarak büyüyen ulusal bir marka olmaktır.