Başarılarla Dolu 60 Yıl (Dünya Dergisi)

Haberler > Başarılarla Dolu 60 Yıl (Dünya Dergisi)

Temeli   1950 ‘ li  yıllarda atılan şirketin 60 yılı aşkın bir süredir çeşitli sektörlerde girişim ve yatırımlarda bulunarak kurumsallaşmayı kendşne ilke edindiğini anlatan şirket yetkilileri “ÜMSA olarak kurumsal kimliğin önemini benimseyen bir şirket tarihi ile bugün bulunduğumuz noktadayız. Ve Tütün ürünleri  dağıtımını Turizm ve İnşaat sektörlerinde faaliyet göstermekteyiz” dediler.

Şirketinin özgünlük ve sürdürebirlilik ilkelerine sahip kurumsal şekli ile yarın asırlık bir süreçle aile şirketi yapılanmasını kurumsal yapı ile bütünleştiğini anlatan yetkililer” Böylelikle kurumsal yapı sağlam temeller üzerinde yükselmeye başlamışdır. Bu anlamda ilerleme halen devam etmekde ve gereken adımlar atılmaktadır. Uluslar arası markalarla sürdürülen iş ortaklıkları, şirketimizin itbar yönetiminedeğer katmışdır.” Görüşüne yer  verdiler.

VERGİ REKORMENLİKLERİ KAZANDI

ÜMSA ‘ nın Philip Morris markası ile 1995 yılında Karadeniz ‘ in  en büyük iş ortaklıklarından birinin temellerini atarak 19 yıl boyunca bunu sürdürdüğünü söyleyen yetkililer, “ Bu iş ortaklığı neticesinde 2013 yılında 250 milyon TL ciroya ulaşmışdır. Aynı zamanda elde ettiği gelirlerle devlete de katma değerde bulunarak bulunduğu bölgelerde birbirini takip eden yıllarda vergi rekortmenlikleri kazanmışdır” dediler.

HAMPTON BY HİLTON SAMSUN

ÜMSA ‘ nın Hilton otelleri küresel markalarından, Hampton by Hilton Samsun ‘ un resmi açılışını da ifade eden yetkililer şu bilgileri verdiler. “ Şehrin konukseverlik geleneğini  onurlandıran Hampton by Hilton Samsun, iş veya eğlence amacıyla seyahat edenler için modern konaklama imkanları sunmaktadır. Hampton by Hiton, şehir merkezine yalnızca 10 km uzaklıkdaki konumuyla hem yerel turistik çekim merkezlerini ziyaret etmek isteyenlere, hem de otelin ferah çalışma alanlarından faydalanmak isteyenler hitap etmekde olup oda fiyatlarına sıcak Hampton kahvaltısının yanı sıra, odalarda sunulan yenilikçi hizmetlerin ve 24 saat açık spor salonunun dahil olduğu otelde, günün her saatinde hizmet veren bir de atıştırma alanı yer almakdadır.Konuklar burada sunulan hafif yiyecekler ile sıcak içecekleri otelde tüketebildikleri gibi, isterlerse paket olarak yanlarına da alabilmektedirler. Hampton by Hilton Samsun’ un açılmasıyla, markanın “Hamptonality” adı verilen benzersiz konukseverlik kültürünü, konuklarımızın konaklama hizmetlerinden tamamen memnun kalmamaları durumunda ödeme yapmalarını beklemediğimizi ifade eden yüzde 100 Hampton Garantisi ‘ ni ve daha pek çok özel hizmeti sunmaktadırlar.”

PROJELERİ İLE KATKI SAĞLIYOR.

İnşaat şirketi ile kamu alanında da müteahhitlik hizmet veren ÜMSA ‘nın ulaşım,  endüstriyel, deniz ve kamu bina projeleri üreterek bölge yapılaşmasını destek verdiğini ve ortaya koyduğu projelerin hacmini her geçen dönem büyüttüğünü söylediler. Yetkililer, “İnşaat sektörlerin önünde olması ile hayata geçirilecek her yeni proje bölge için daha fazla katma değer sağlayacaktır. Şehrin mimarisine de estetik açıdan katkı sağlayacak projeler ile toplumsal hayata katkı sağlamayı hedeflemektedir” bilginsi verdiler.

HER YIL İSTİKRARLI BÜYÜME

ÜMSA her yıl yatırım hacmini genişleten bünyesiyle, istikrarlı bir büyümeye sahip olduğunu da anlatan şirket yetkilileri, özetle şunları söylediler: “İlerleyen tarihlerde Linyit kömürü ile çalışacak elektrik santrali ve altın-krom-bakır madenleri işletme tesisleri yatırımları düşünülerek bölge ekonomisine büyük katkı sağlanması beklenmektedir. Amacımız bulunduğumuz şehirde değer katmaktır. Misyonumuz İş ortakları ve çalışanlarıyla karşılıklı fayda ilkesi ile birlikte yürümek, kurumsal ve finansal alanda istikrarlı ve sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen profesyonel yönetim anlayışıyla, yatırımı olan her alanda fark yaratarak ilerlemek, çalışanlarımız, müşterilerimiz ve paydaşlarımıza değer katarak büyüyen ulusal bir marka olmaktır. Vizyonumuz Finansal potansiyeli yüksek kazanç vadeden projeler üretmek, yerli ve yabancı iş ortaklarımızla açık ve yapıcı ilişkiler içinde olmak, iş ortaklığını yaptığımız firmaların ürünlerini en uygun biçimde müşterilere ulaştırmak, sürdürülebilir kazanç ve büyüme ilkesi ile ilerlerken, adım attığımız, her sektörde saygınlığı, dürüstlüğü ve güvenilirliği ile tercih edilen ulusal bir marka olmaktır.”