ÜMSA YATIRIM A.Ş. (Platin Dergisi)

Haberler > ÜMSA YATIRIM A.Ş. (Platin Dergisi)

Ümsa Yatırım A.Ş., her yıl yatırım ve faaliyet alanlarını genişletti, cirosunu artırdı ve istikrarlı bir büyümeye sahip oldu. Tokat, Samsun ve Sinop’ta toplamda 500 kişiye istihdam sağlayan Tütün ,Otel ve Ümsa İnşaat , 2015 yılında konsolide bazda 510 Milyon TL ciro hedefi ile bu yıl da finansal başarısına pozitif bir ivme kazandırdı.
 

Ticari hayatı bir asra yaklaşan ÜMSA’nın temelleri kurucusu Fevzi Sarıtaşlı tarafından atıldı. İlerleyen dönemde artan iş kolları ile beraber, şirketin de ismini almış olduğu Ümit Sarıtaşlı bayrağı devraldı. Bugün ise şirketin liderliğini Tunahan Sarıtaşlı sürdürüyor. Üç kuşak boyunca ticari hayatına devam eden ÜMSA, medya, kömür, cam, parke, mobilyacılık ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösterdi. Günümüzde ise, ÜMSA Yatırım’ın iştirakları olan tütün, otelcilik ve inşaat sektörlerinde faaliyetlerine devam ediyor. Anılan sektörlerde, Philip Morris ve Hilton Worldwide ile yapılan ortaklıklar şirketin imajının güçlü bir yansıması oldu. ÜMSA Yatırım, her yıl yatırım ve faaliyet alanlarını genişletti, cirosunu artırdı ve istikrarlı bir büyümeye sahip oldu. Tokat, Samsun ve Sinop’ta
toplamda 500 kişiye istihdam sağlayan şirketler, 2015 yılında konsolide bazda 510 milyon TL ciro hedefi ile bu yılda finansal başarısına pozitif bir ivme kazandırdı. Güçlü bir finansal yapı ile sürdürülebilir büyüme ve kâr odaklı, çalışanlarına değer veren, topluma karşı sorumlu, her zaman değer yaratan bir kurum olan ÜMSA, sürekli gelişmek için kaynak oluşturmayı ve değişimin gücüne inanan bir ekibin başarılarıyla değişimi sürekli kılmayı amaçlıyor.
 
ÜMSA TÜTÜN VERGİ REKORTMENLİĞİ KAZANDI
ÜMSA Tütün, 1995 yılından bugüne Philip Morris’in Türkiye’deki en güçlü iş ortaklarından biri olarak, markayı Samsun ve Sinop’ta güçlü ekibi ile temsil ediyor. ÜMSA Tütün, her geçen gün satış hacmini artırarak daha iyi olma kararlılığı ile sürdürülebilir büyümeye odaklanıyor. Aynı zamanda elde edilen gelirlerle devlete de katma değer sağ- layarak, faaliyet gösterdiği bölgelerde birbirini takip eden yıllarda vergi rekortmenlikleri kazandı.

MODERN KONAKLAMA İMKANLARI…
2011 yılında dünyanın en prestijli otel zincirlerinden biri olan Hilton Worldwide ile iş ortaklığı sağlayan ÜMSA Otel, bu ortaklık neticesinde markanın ekonomik konsepti olan Hampton by Hilton Samsun’un temellerini attı ve 2014 yılının Mart ayında misafirlerine kapıları açtı. Şehrin konukseverlik geleneğini onurlandıran Hampton by Hilton Samsun, iş ya da eğlence amacıyla seyahat edenler için modern konaklama imkanları sunuyor. Şehir merkezine ve havaalanına eşit uzaklıktaki mesafesi ile farklı ziyaret amaçlarına sahip tüm misafirlere hitap ediyor. Hampton by Hilton Samsun oteli ile şirketin faaliyet alanlarından biri haline gelen turizm sektörü gerek Türkiye’de gerekse Samsun ilinde giderek büyüyor. Yarattığı istihdam, dolaylı faydalar ve döviz girdisi ile ülke ekonomisinde giderek daha önemli bir paya sahip olmaya başladı. Şirketin, alanının lider markası olan Hilton Worldwide ile yaptığı ortaklık neticesinde Samsun’da kapılarını konuklarına açmasının akabinde farklı uluslararası otel zincirleri de bu pazarda faaliyet gösterme yolunda adımlar attı. Kısa sürede şehirdeki yatak kapasitesi 1200 dolaylarından 2 bin yatak üzerine çıktı. Samsun gerek kongre alanında yapılan yatırımlar ile gerek spor şehri kimliği ile ve alternatif pazarlara açılmasıyla turizm sektöründe mesafe kat etmeye ve giderek daha fazla büyümeye devam ediyor.

ULUSAL MARKA OLMAYI HEDEFLİYOR
Türkiye’nin farklı illerinde altyapı ve üst yapı projeleri ile faaliyet gösteren ÜMSA İnşaat, 2000 yılından bugüne kamu müteahhitliği alanında güvenilir yapılarıyla üstlendiği görevleri, insana ve çevreye zarar vermeden, süre ve kalite açısından üstün başarı ile tamamlayan, saygın kurumsal kimliği ile çalışmalarını sürdüren bir inşaat şirketi olarak ön plana çıkıyor. İnşaat sektörünün istihdam sağlama oranının diğer sektörlerin önünde olması sebebi ile hayata geçirilecek her yeni proje ülke ekonomisi için daha fazla katma değer sağlıyor. Şirketin inşaat alanındaki yatırımları artırılmak sureti ile profesyonel ekibin de desteği ile daha fazla ekonomik değer üretmek ve ulusal bir marka olmak hedefleniyor.

ŞEHİRLERE DEĞER KATACAK
ÜMSA Yatırım, önümüzdeki 12 ay içerisinde, öncelikli olarak yapacağı yatırımın bölge ekonomisine sağladı- ğı katkıyı göz önünde bulundurarak, ticari açıdan önemli lokasyonlarda, kazanç vaat eden projeleri hayata geçirmeyi planlıyor. Sektörel bazda yatırım planlaması yapılırken bölgedeki gelişim düzeyi ile orantılı, ihtiyaç duyulan sektöre eğilim gösteriliyor ve o sektörde yapılabilecek yatırımlar için çalışmalar gerçekleştiriliyor. Şirketin öncelikli amacı ise faaliyet gösterdiği şehirlere değer katmak… Misyonu ise iş ortakları ve çalışanları ile karşılıklı fayda ilkesi ile birlikte yürüyen, kurumsal ve finansal anlamda istikrarlı ve sürdürülebilir büyü- meyi hedefleyen profesyonel yönetim anlayışıyla, yatırımı olan her alanda fark yaratarak ilerleyen, çalışanlarına, müşterilerine ve paydaşlarına değer katarak büyüyen ulusal bir marka olmak...

KAYNAK : PLATİN DERGİSİ

İndirmek İçin Tıklayınız